Продавати фармацевтичні препарати в онлайні – це одна із найважчих задач у performance-маркетингу. Адже це одна із найбільш законодавчо зарегульованих категорій для реклами в Україні та світі, а на додачу ще й характеризується високим рівнем конкуренції, за увагу споживача у рекламі пробіотиків змагається більше 100 брендів. Перед командою Performics Ukraine тa Starcom Ukraine клієнт поставив амбітне завдання – збільшити частку ринку онлайн-продажів бренду в категорії пробіотиків на 2% при сталих бюджетах та в умовах зростаючої конкуренції.
Для того, щоб запропонувати дієве рішення, команда почала аналізувати усі наявні дані щодо поведінки споживачів на усьому етапі воронки. Ми виявили, що більшість покупок відбувається через 3-5 днів після першого відвідування продуктової сторінки, тож сформулювали гіпотезу, що з користувачем необхідно контактувати саме в цей період вибору.
Команда побудувала аналітичну систему на основі даних, яка дозволила оптимізувати рекламні розміщення та залучити аудиторію, найближчу до покупки. Завдяки 2nd party Data та роботі з ритейлерами вдалося зробити рекламу більш ефективною та показувати правильний меседж саме тим користувачам, які перебувають на етапі вибору. А для того, щоб покращити шлях користувача, створили посадкові сторінки з оновленим дизайном та переконливими аргументами продажу.
В результаті, за перше півріччя 2024 року частка ринку бренду досягла цільових показників. Та вражають результати продажів, які вдалось збільшити вдвічі, тоді як вибраний ринок в цілому зростав лише на 14%. Понад цього, бренд став одним з лідерів у категорії пробіотиків.
читати даліУ листопаді 2023 року Україна відзначала 10-ту річницю з початку Революції Гідності — події, яка значно вплинула на вектор розвитку країни.
Однак навіть через 10 років та повномасштабне вторгнення між українцями та європейцями досі наявний бар’єр нерозуміння. З одного боку більшість громадян ЄС погоджуються з твердженням, що “Україна має приєднатися до ЄС, коли буде готова”. Водночас російська пропаганда зображує Україну як неспроможну державу та працює на роз’єднання всередині ЄС.
Кроком до подолання бар’єру взаєморозуміння мала стати спільна символічна комунікаційна кампанія, яка на прикладі Революції Гідності продемонструвала б, що українці відчувають себе європейцями та поділяють європейські цінності. З огляду на тенденцію уникання в Німеччині новин про Україну, особливо негативних, кампанія мала посприяти публікації якісних матеріалів, що розкриють контекст і транслюватимуть закладені меседжі.
Оскільки європейці не зовсім вірять, що вони та українці схожі, можливо, варто комунікувати наші спільні цінності через універсальну мову людства, яка звучить “правильно” та зрозуміло в різних соціальних контекстах по всьому світові? І це мова музики.
Під час Революції Гідності музика об’єднувала, підтримувала та надихала, а синьо-жовте піаніно “Україна” не лише слугувало як музичний інструмент, а і стало фізичним та символічним бар’єром між озброєними силовиками та мирними протестувальниками. Зважаючи на глибинний символізм піаніно команда Publicis Ukraine та MSL Ukraine запропонувала створити масштабну культурну подію поряд з ще одним символом, саме питомо німецьким, Бранденбурзьких воріт.
Кульмінацією події стало виконання гімну ЄС – “Оди до Радості” – у чотири руки як промовистий символ невідворотності приєднання України до європейської родини.
Кампанія згенерувала понад 50 публікацій у провідних німецьких медіа, серед яких онлайн, друковані та 11 сюжетів на найбільших ТВ-каналах. Сукупне не унікальне охоплення публікацій перевищило 486 100 000, а унікальне охоплення склало 40 500 000 — без жодних медійних вкладень. Крім того, захід став платформою для донесення важливих повідомлень офіційними особами.
читати даліПонад 100 останніх років «Щедрик» асоціювався з Різдвом. Однак багато людей не знає, що ця культова колядка походить з України. Український композитор Микола Леонтович ще у далекому 1914 році обробив традиційну українську народну пісню у версію, яку ми знаємо сьогодні.
Щоб допомогти українським дітям, постраждалим від війни, ми перетворили улюблений «Щедрик» на платформу для збору пожертвувань за допомогою Shazam. Нова версія пісні з назвою Carol for Charity закликає зашазамити її і задонатити на потреби дітей.
«Carol for Charity» стала вірусною в 11 країнах. За допомогою команд Publicis Groupe по всьому світу, колядка потрапила на 22 радіостанції та була інтегрована безпосередньо в різдвяні фільми у форматі рекламних вставок. Публікації в медіа та на ТБ збільшили популярність проєкту. У результаті колядку прослухали більш як 1 000 000 разів.
Проєкт отримав численні нагороди на престижних фестивалях, таких як Cannes Lions, LIA Awards, Mad Stars, The One Show і Golden Drum.
читати даліРеклама для виробників хліба — це справжня подія, адже вони рідко вкладаються в комунікаційні проєкти. Але за останні роки «Цар Хліб» розширив свій асортимент, набрався сміливості й вирішив: час діяти.
У Leo Burnett є своя філософія — HumanKind. Вона про прагнення знайти ідеальне поєднання, що принесе користь і бренду, і людині. Та для цього треба добре розуміти обидві сторони. А що може краще розповісти про бренд, ніж його виробництво? Тож команда зібралась і вирушила на завод «Цар Хліб», щоби все роздивитися.
Перед штормінгом ідей завжди важливо дослідити, як споживачі ставляться до продукції бренду та категорії загалом. Завдяки даним клієнта та команді Publicis Groupe Data Science вдалось виявити, що у серці багатьох споживачів «Цар Хліб» вже стоїть на поличці «улюблених брендів». Однак, все ж достатньо велика кількість людей ще не звертала увагу на бренд, купуючи його як «просто хліб». Також ми дізналися, що люди дуже прискіпливі до якості хлібів, і для них вкрай важливі натуральність і смак. Навіть у повсякденних стравах наші люди люблять себе побалувати, і навіть бюджетний стіл українця — це невеличка подорож до смакового задоволення. Наша команда вигадала власну назву для цієї поведінки — «побутові гурмани».
Тож ми винайшли нову платформу бренду «Майстерність смакує», яка розкриває важливі для нашого споживача риси продукту — якість і смак.
У чесній відвертій комунікації потрібно не просто декларувати, а й доводити і переконувати, що саме такі принципи запроваджуються у процесах виробництва продукту. Тому ми створили таку форму, як «Наші правила». Через неї ми розповідаємо, як саме випікається хліб, і чому саме він стає таким смачним. Ролики дуже по-людяному розповідають про наші повсякденні звички, часто — не ідеальні, а у протиставлення постають сталі принципи, за якими «Цар Хліб» створює свій продукт. Кожне правило — це інсайт із виробництва, це правда про продукт, а разом із тим — корисна цікава інформація про його переваги.
Але, щоби крутий креатив спрацював, а продажі збільшувалися, треба правильно налаштувати канали комунікації. На щастя, у нас є справжні профі з PMX Publicis Groupe Ukraine, що вміло таргетували рекламу на Київ та область. І це дало свої результати — знання про «Цар Хліб» та його асортимент почало рости як на дріжджах. Разом з технологами, працівниками виробництва й бренд-командою агенції вдалося зібрати близько 100 «правил», у дотриманні яких і криються секрети майстерності «Цар Хліб».
Слідкуйте за комунікацією бренду, аби дізнатися нові секрети виробництва.
читати далі
Світоч Exclusive – це вишуканий чорний шоколад зі вмістом какао 51%, представлений чотирма незвичними смаками: чилі з абрикосом, морської солі з карамеллю, імбиру з лимоном, а також лісового горіху з арахісом.
При розробці упаковки команда підкреслила основні переваги новинки – знаменитий шоколад Світоч та інгредієнти у вигляді шматочків.
читати даліVanish змінює своє комунікаційне повідомлення так, щоб розповісти про переваги свого продукту, й водночас надати додатковий аргумент для заохочення і підтримки людей у їх прагненні до свідомого споживання ресурсів планети. Тепер бренд використовує меседж: «Ваші улюблені речі радують довше». Також команда Publicis Ukraine створила емоційний принт, у якому героями виступили і працівники агенції.
Робота потрапила до списку найкращих світових взірців реклами в категорії «Print» першого півріччя 2021 року за версією одного з авторитетних австрійських рекламних ресурсів «Lürzer’s Archive». Видання з 1984 публікує добірку-каталог кращих рекламних робіт зі всього світу.
Медійну підтримку проектів Vanish здійснює агенція Spark Foundry Ukraine.
читати даліМаючи лімітований рекламний бюджет та потужну активність конкурентів, бренд зміг знайти рішення, яке дозволило виділитись серед конкурентів і знайти свою комунікаційну нішу в категорії.
Проведений ребрендинг – зміна пакування – де головною стала сторона зі складом продукції та якісно спланована крос-медійна підтримка дозволи значно збільшити показник OFF-TAKE. В результаті Кефір та Білий Йогурт Молокія посіли рекордне для себе Перше місце в своїх сегментах як у гривні, так і в кілограмах у період з лютого по травень 2021.
читати даліУ категорії шоколадних батончиків, де бренд вибирається емоційно і стоячи біля полиці, ми працюємо з молодою аудиторією 16-24 років. Це покоління найменше довіряє рекламі і вибирає ті бренди, які дійсно любить, вважає крутими і релевантними за своєю філософією.
Нашим завданням було знайти масову територію для комунікації, на якій бренд буде виглядати органічно. І ми вибрали для себе популярний серед молоді напрямок, що активно розвивається, – кіберспорт. Але нам потрібна була емоційна комунікація, що приверне увагу. Тому ми стали першим спонсором батончиків Київського турніру по мега-популярній грі в Україні – Dota 2.
Завдяки нативній інтеграції в сам турнір, а також масштабній підтримці з анонсуванням ми змогли не тільки охопити і залучити аудиторію, але і досягти поставлених цілей.
читати далі