Продавати фармацевтичні препарати в онлайні – це одна із найважчих задач у performance-маркетингу. Адже це одна із найбільш законодавчо зарегульованих категорій для реклами в Україні та світі, а на додачу ще й характеризується високим рівнем конкуренції, за увагу споживача у рекламі пробіотиків змагається більше 100 брендів. Перед командою Performics Ukraine тa Starcom Ukraine клієнт поставив амбітне завдання – збільшити частку ринку онлайн-продажів бренду в категорії пробіотиків на 2% при сталих бюджетах та в умовах зростаючої конкуренції.
Для того, щоб запропонувати дієве рішення, команда почала аналізувати усі наявні дані щодо поведінки споживачів на усьому етапі воронки. Ми виявили, що більшість покупок відбувається через 3-5 днів після першого відвідування продуктової сторінки, тож сформулювали гіпотезу, що з користувачем необхідно контактувати саме в цей період вибору.
Команда побудувала аналітичну систему на основі даних, яка дозволила оптимізувати рекламні розміщення та залучити аудиторію, найближчу до покупки. Завдяки 2nd party Data та роботі з ритейлерами вдалося зробити рекламу більш ефективною та показувати правильний меседж саме тим користувачам, які перебувають на етапі вибору. А для того, щоб покращити шлях користувача, створили посадкові сторінки з оновленим дизайном та переконливими аргументами продажу.
В результаті, за перше півріччя 2024 року частка ринку бренду досягла цільових показників. Та вражають результати продажів, які вдалось збільшити вдвічі, тоді як вибраний ринок в цілому зростав лише на 14%. Понад цього, бренд став одним з лідерів у категорії пробіотиків.
читати даліУ листопаді 2023 року Україна відзначала 10-ту річницю з початку Революції Гідності — події, яка значно вплинула на вектор розвитку країни.
Однак навіть через 10 років та повномасштабне вторгнення між українцями та європейцями досі наявний бар’єр нерозуміння. З одного боку більшість громадян ЄС погоджуються з твердженням, що “Україна має приєднатися до ЄС, коли буде готова”. Водночас російська пропаганда зображує Україну як неспроможну державу та працює на роз’єднання всередині ЄС.
Кроком до подолання бар’єру взаєморозуміння мала стати спільна символічна комунікаційна кампанія, яка на прикладі Революції Гідності продемонструвала б, що українці відчувають себе європейцями та поділяють європейські цінності. З огляду на тенденцію уникання в Німеччині новин про Україну, особливо негативних, кампанія мала посприяти публікації якісних матеріалів, що розкриють контекст і транслюватимуть закладені меседжі.
Оскільки європейці не зовсім вірять, що вони та українці схожі, можливо, варто комунікувати наші спільні цінності через універсальну мову людства, яка звучить “правильно” та зрозуміло в різних соціальних контекстах по всьому світові? І це мова музики.
Під час Революції Гідності музика об’єднувала, підтримувала та надихала, а синьо-жовте піаніно “Україна” не лише слугувало як музичний інструмент, а і стало фізичним та символічним бар’єром між озброєними силовиками та мирними протестувальниками. Зважаючи на глибинний символізм піаніно команда Publicis Ukraine та MSL Ukraine запропонувала створити масштабну культурну подію поряд з ще одним символом, саме питомо німецьким, Бранденбурзьких воріт.
Кульмінацією події стало виконання гімну ЄС – “Оди до Радості” – у чотири руки як промовистий символ невідворотності приєднання України до європейської родини.
Кампанія згенерувала понад 50 публікацій у провідних німецьких медіа, серед яких онлайн, друковані та 11 сюжетів на найбільших ТВ-каналах. Сукупне не унікальне охоплення публікацій перевищило 486 100 000, а унікальне охоплення склало 40 500 000 — без жодних медійних вкладень. Крім того, захід став платформою для донесення важливих повідомлень офіційними особами.
читати даліКиївстар мав виборювати першість на фрагментованому ринку фіксованого інтернету і стати «видимим» для невблаганних алгоритмів пошукової системи. Бренд відійшов від шаблонності і замість класичних SEO-підходів оптимізував посадкову сторінку для кожного міста і містечка, де є фізична можливість покриття фіксованим інтернетом від Київстар.
Експериментальна «місцева» тактика по роботі із 248 локальними сторінками в SEO збільшила видимість пропозиції фіксованого інтернету Київстар на перших позиціях органічної пошукової видачі в 3,5 рази. Бренд №1 нарешті наздогнав сам себе тепер і у пошуку.
Проєкт отримав Бронзу в категорії E-Commerce на Effie Awards Ukraine.
читати даліУ Маршів рівності в Україні поки не така довга історія. А COVID-19 у 2020 році ускладнив ситуацію ще більше, адже усі масові події відмінили або перенесли у онлайн. Це суттєво зменшило аудиторію заходів, адже у онлайн-формат включались, здебільшого, активісти LGBTQ+. У той час, як ефективності Маршу сприяє його помітність для широкої аудиторії, і це досягається офлайн. Перед KyivPride Saatchi & Saatchi Ukraine постало складне завдання – створити таку кампанію для підтримку Маршу, щоб розлетілась онлайн по усій країні.
Для нашої ідеї ми використали найбільшу європейську статую, іконічну Батьківщину-Мати. З допомогою дронів та команди Dronarium Ukraine ми створили діджитал-симуляцію майоріння веселкового прапора на мечі монументу в реальному часі. Так нам вдалось трансформувати символізм пам’ятника, адже від уособлення радянських цінностей він став на захист прав рівності. Подія викликала неабиякий резонанс суспільства.
У нас було завдання зробити Марш помітною онлайн-подією, але наш нестандартний хід допоміг отримати більше 100 мільйонів імпрешинз по усьому світові лише за 3 дні. Motherland Pride назвали подією року в Україні та Східній Європі.
Крім того, проект Motherland Pride здобув безліч нагород на найбільших світових фестивалях креативності та ефективності у світі, серед яких Effie Awards Ukraine 2021, Cannes Lions 2021 та 2022, Andy Awards 2021, Golden Drum 2021, AD Stars 2021, D&D 2022 та The One Show 2022.
читати даліЦей кейс демонструє, що високотехнологічний бренд комп’ютерної техніки Lenovo мислить не лише функціональними характеристиками свого продукту, але й дбає про умови його експлуатації та комфорт своїх клієнтів.
Створення Meowbook Lenovo – лептопа для котів додало більше емоцій у стосунки «користувач-бренд», а просування такої проблеми як «шкода пристрою від котячої шерсті» стало комунікаційною інновацією в даній категорії.
Вірусність, оригінальність, нестандартність поєднання високих технологій та турботи про клієнтів дозволило бренду Lenovo бути органічно обговорюваним та отримати охоплення близько 9,5 мільйонів контактів при в 20 разів менших витратах на реалізацію ідеї в порівнянні з платним розміщенням.
читати даліВиклик
COVID-19 і введення жорстких карантинних обмежень – події, що значною мірою вплинули на всіх нас і змусили змінити наш звичний спосіб життя. Тепер люди повинні були звикати до життя на самоізоляції та спілкування із зовнішнім світом (робота, друзі, родичи) за допомогою всіляких пристроїв та месенджерів. Ситуація сприяла сплеску популярності формату відеоконференцій, коли ти просто міг не включати камеру.
Багато хто не тільки замкнувся дома, але й в собі теж. Це не могло не вплинути на б’юті-сферу. Адже люди стали приділяти своєму зовнішньому вигляду набагато менше уваги.
Рішення
Ми вирішили використати цей тренд – і спонукати людей, що стали заручниками власного помешкання, бути більш відкритими і «бачитись» онлайн з іншими. Саме бачитись! І почати вмикати свої камери. А за допомогою Garnier Fructis Superfood люди, що могли виглядати як завгодно – виглядали супер.
читати даліПЕРЕДУМОВА
Nescafé 3in1 необхідно було залучати молоду аудиторію за допомогою своєї комунікації.
Ця аудиторія рідше дивиться телевізор і не має довіри до прямої реклами. Але вона довіряє лідерам думок і активно споживає YouTube. Молодь любить музику, і Альона Альона – одна із найпопулярніших українських співачок серед них.
РІШЕННЯ
RESULTS
Протягом багатьох років категорія жувальних гумок формувалася переважно двома провідними брендами: Orbit та Dirol. Orbit протягом багатьох років залишався лідером категорії як у продажах, так і в інвестиціях в рекламу. Натомість Dirol досить довгий час був брендом №2 і врешті опинився у складній ситуації: інвестиції в рекламу підтримували існуючий рівень brand awareness, проте Dirol втрачав свої позиції у brand usage, brand consideration та, як наслідок, у долі ринку.
Водночас Dirol вирiшив оновити позиціонування та звернутись до більш молодої аудиторії – покоління Z.
В пошуках цікавої для молоді території ми звернули увагу на тренд блогерства.
Велика частина аудиторії не тільки активно взаємодіє з блогерським контентом, але й сама мріє спробувати власні сили у цьому напрямі. Щоб допомогти усім охочим спробувати свої сили та стати блогером, ми розробили та запустили проект Dirol Blogger Academy. Учасники проекту мали змогу опанувати блогерську справу за допомогою спеціально створених відео уроків від популярних інфлюенсерів, а переможець отримував 1 мільйон показів на YouTube для розкрутки власного каналу.
Цей проект став актуальною відповіддю на потреби аудиторії, яскравою ретрансляцією ключового гасла бренду: «Dirol. Надихає смаком», а також позитивно відзначився на рості продажів.
читати далі