Локальний бренд “Люкс” завжди у своїх комунікаціях акцентував, що виготовляє свої чипси з картоплі українського походження. Та з 2023 року на цю територію почали застрибувати й інші бренди в категорії.
Перед “Люкс” постала необхідність якісно вирізнитись на тлі зростаючої конкуренції. І до цієї задачі підключилась Power of One команда Leo Burnett Ukraine, Publicis Groupe Data Science та Spark Foundry Ukraine.
Leo Burnett Ukraine запропонувала забрендувати якісну українську картоплю, з якої готуються чипси, й створила слоган “КартопЛЮКС”. КартопЛЮКС – це чипси бренду Люкс, тож, слоган кампанії став результатом гри слів і звучить так: “Чипси Люкс. Це просто Картоплюкс!”
Для креативних матеріалів обрали аплікаційну стилістику і відтворили у них кумедні смартові ситуації, щоб підкреслити захопливий і дружній образ продукту. Креативні ролики мали на меті затизерити слово Картоплюкс та пояснити аудиторії, що Картоплюкс – це картопля Люкс, з якої роблять чипси Люкс.
Новий візуальний стиль дозволив донести справжній характер Люкса – веселий, іноді абсурдний, але свій, рідний. Разом з Publicis Groupe Data Science ми протестували ідею і ролики з аудиторією та запевнились: цей підхід – працює.
Команда Spark Foundry Ukraine відповідала за медійну стратегію проєкту й створила костефективний спліт майданчиків у диджиталі та офлайні. До комунікації залучили ті канали, які допомагали транслювати історії справжньості та нашу брендовану КартопЛЮКС в усій красі.
Наші КартопЛЮКС-історії стали відомими майже кожному споживачеві віком 18-34 роки, адже протягом усіх флайтів у середньому охопив понад 90% цільової аудиторії. Окрім цього, кампанія вплинула і на ріст brand love.
читати даліУ листопаді 2023 року Україна відзначала 10-ту річницю з початку Революції Гідності — події, яка значно вплинула на вектор розвитку країни.
Однак навіть через 10 років та повномасштабне вторгнення між українцями та європейцями досі наявний бар’єр нерозуміння. З одного боку більшість громадян ЄС погоджуються з твердженням, що “Україна має приєднатися до ЄС, коли буде готова”. Водночас російська пропаганда зображує Україну як неспроможну державу та працює на роз’єднання всередині ЄС.
Кроком до подолання бар’єру взаєморозуміння мала стати спільна символічна комунікаційна кампанія, яка на прикладі Революції Гідності продемонструвала б, що українці відчувають себе європейцями та поділяють європейські цінності. З огляду на тенденцію уникання в Німеччині новин про Україну, особливо негативних, кампанія мала посприяти публікації якісних матеріалів, що розкриють контекст і транслюватимуть закладені меседжі.
Оскільки європейці не зовсім вірять, що вони та українці схожі, можливо, варто комунікувати наші спільні цінності через універсальну мову людства, яка звучить “правильно” та зрозуміло в різних соціальних контекстах по всьому світові? І це мова музики.
Під час Революції Гідності музика об’єднувала, підтримувала та надихала, а синьо-жовте піаніно “Україна” не лише слугувало як музичний інструмент, а і стало фізичним та символічним бар’єром між озброєними силовиками та мирними протестувальниками. Зважаючи на глибинний символізм піаніно команда Publicis Ukraine та MSL Ukraine запропонувала створити масштабну культурну подію поряд з ще одним символом, саме питомо німецьким, Бранденбурзьких воріт.
Кульмінацією події стало виконання гімну ЄС – “Оди до Радості” – у чотири руки як промовистий символ невідворотності приєднання України до європейської родини.
Кампанія згенерувала понад 50 публікацій у провідних німецьких медіа, серед яких онлайн, друковані та 11 сюжетів на найбільших ТВ-каналах. Сукупне не унікальне охоплення публікацій перевищило 486 100 000, а унікальне охоплення склало 40 500 000 — без жодних медійних вкладень. Крім того, захід став платформою для донесення важливих повідомлень офіційними особами.
читати даліПісля повномасштабного вторгнення Visa, як і інші відповідальні бренди, переосмислила свої пріоритети, зосередивши зусилля та ресурси на наданні допомоги. Компанія ініціювала створення некомерційної платформи, що стала майданчиком для злагодженої роботи соціальних ініціатив Visa та її партнерів, що виникли у відповідь на численні одночасні потреби.
Створення спілки Небайдужих брендів дало змогу об’єднати медіаканали, бізнеси, фонди та тих, хто потребує допомоги для ефективної допомоги й підтримки. Visa спрямувла свої інвестиції в комунікації на підтримку платформи, акцентуючи на актуальних повідомленнях про напрями, які потребують негайної допомоги. Розробка кампанії була здійснена командою Saatchi & Saatchi Ukraine.
Для досягнення максимальної впізнаваностіініціативи були представлені під брендом «Небайдужі», а не безпосередньо від імені Visa, що сприяло ефективнішній взаємодії з аудиторією. Проєкт отримав значне охоплення, у понад 50 000000 контактів.
З моменту запуску перших колаборацій було організовано понад 20 ініціатив та зібрано понад 80 мільйонів гривень. Спільнота «Небайдужі» продовжуює жити та розвиватись як ком’юніті соціально відповідальних брендів.
читати даліКиївстар мав виборювати першість на фрагментованому ринку фіксованого інтернету і стати «видимим» для невблаганних алгоритмів пошукової системи. Бренд відійшов від шаблонності і замість класичних SEO-підходів оптимізував посадкову сторінку для кожного міста і містечка, де є фізична можливість покриття фіксованим інтернетом від Київстар.
Експериментальна «місцева» тактика по роботі із 248 локальними сторінками в SEO збільшила видимість пропозиції фіксованого інтернету Київстар на перших позиціях органічної пошукової видачі в 3,5 рази. Бренд №1 нарешті наздогнав сам себе тепер і у пошуку.
Проєкт отримав Бронзу в категорії E-Commerce на Effie Awards Ukraine.
читати даліVanish змінює своє комунікаційне повідомлення так, щоб розповісти про переваги свого продукту, й водночас надати додатковий аргумент для заохочення і підтримки людей у їх прагненні до свідомого споживання ресурсів планети. Тепер бренд використовує меседж: «Ваші улюблені речі радують довше». Також команда Publicis Ukraine створила емоційний принт, у якому героями виступили і працівники агенції.
Робота потрапила до списку найкращих світових взірців реклами в категорії «Print» першого півріччя 2021 року за версією одного з авторитетних австрійських рекламних ресурсів «Lürzer’s Archive». Видання з 1984 публікує добірку-каталог кращих рекламних робіт зі всього світу.
Медійну підтримку проектів Vanish здійснює агенція Spark Foundry Ukraine.
читати даліЗ 29 травня по 1 червня в Одесі відбувся фестиваль Ukrainian Creative Awards – масштабна подія на креативному ринку країни, яка збирає найбільш ідейних і натхннених творчих людей. Креативність – їхній природний спосіб життя, тож ми віримо, що саме такі люди – справжня рушійна сила, здатна змінити світ. Так народилась наша ідея для рекламної кампанії фестивалю «Креативність – українська національна ідея», завдяки якій творчий хист у самому собі міг відкрити і підтримати кожен.
читати даліУ категорії шоколадних батончиків, де бренд вибирається емоційно і стоячи біля полиці, ми працюємо з молодою аудиторією 16-24 років. Це покоління найменше довіряє рекламі і вибирає ті бренди, які дійсно любить, вважає крутими і релевантними за своєю філософією.
Нашим завданням було знайти масову територію для комунікації, на якій бренд буде виглядати органічно. І ми вибрали для себе популярний серед молоді напрямок, що активно розвивається, – кіберспорт. Але нам потрібна була емоційна комунікація, що приверне увагу. Тому ми стали першим спонсором батончиків Київського турніру по мега-популярній грі в Україні – Dota 2.
Завдяки нативній інтеграції в сам турнір, а також масштабній підтримці з анонсуванням ми змогли не тільки охопити і залучити аудиторію, але і досягти поставлених цілей.
читати даліВидавати нові активні платіжні карти, по яких проходить багато транзакцій, з кожним роком все важче, коли мова йде про великий банк. Стандартні інструменти виокремлення аудиторії вже не працюють.
Завдяки сегментації цільової аудиторії по психографічним ознаками, зробленої за допомогою партнерів, ми змогли вийти на новий рівень персоналізації. В результаті ми поліпшили медіа показники, отримали більш активних клієнтів, які здійснювали більшу кількість транзакцій, визначили, які сегменти працюють краще та застосували наші знання для оптимізації наступних кампаній.
читати далі